Handel detaliczny

Handel detaliczny

Handel detaliczny

Lagardère Services jest światowym liderem w sprzedaży detalicznej adresowanej do podróżnych i zarządza siecią sklepów na lotniskach, dworcach i stacjach metra w 15 krajach, na czterech kontynentach.

Najbardziej znaną marką sklepów jest RELAY. Czerwony szyld z białym napisem RELAY przyciąga miliony klientów każdego dnia na całym świecie i jest przez nich kojarzony z wysokim standardem obsługi. Sieć RELAY to ponad 1 100 sklepów na całym świecie i milion klientów dziennie, którzy kupują tu gazety, książki, upominki z podróży.

Poza sklepami prasowymi, grupa Lagardère prowadzi również specjalistyczne sklepy wolnocłowe na lotniskach zarządzane przez spółkę Aelia. Oferta handlowa obejmuje pełen zakres kategorii produktów takich jak perfumy i kosmetyki, wyroby alkoholowe i tytoniowe, delikatesy, słodycze, media i elektronika, itp. W każdej z wymienionych kategorii Aelia stara się opracować pełny i dostosowany do klienta zakres produktów, uwzględniając przy tym obsługiwany ruch pasażerski. Aelia opracowuje oryginalne i innowacyjne koncepcje punktów sprzedaży, dostosowane specjalnie do warunków lotnisk.

www.aelia.com

Poza działalnością detaliczną w miejscach transportu, grupa Lagardère Services jest jednym z ważniejszych graczy w sektorze sklepów oferujących dobra związane z kulturą - książki, płyty z muzyką, filmy. Celem grupy jest rozwijanie sieci sklepów multimedialnych pod bardzo znaną marką Virgin Megastore. Obok marki Virgin, spółka posiada również sieć księgarni Payot Librairie w Szwajcarii, a w północnej Francji księgarnie Le Furet du Nord.

Istotną częścią działalności grupy jest rozwój, podjęty w ostatnich latach, usług związanych z gastronomią. Najważniejsze przedsięwzięcia to:
Rozwój sieci sklepów ze słodyczami – „La Cure Gourmande” we Francji
Rozwój barów ze świeżymi, szybkimi daniami we Francji – TRIB’S
Rozwój sieci kawiarni „Costa Coffee” w Czechach oraz piekarni „Paul” również w Czechach.


 

Copyright © - Lagardere Travel Retail sp. z o.o.