Dytrybucja prasy

Dytrybucja prasy

Dystrybucja prasy na świecie

Lagardère Services jest liderem w dystrybucji prasy w Stanach Zjednoczonych, francuskim kantonie w Szwajcarii, Hiszpanii, Węgrzech i w Belgii. Grupa obecna jest również w Chinach i Rumunii.

Obsługując wydawców, sprzedawców detalicznych i samych czytelników Lagardère Service dostarcza prasę do ponad 50 tysięcy punktów sprzedaży detalicznej w Europie. W Ameryce Północnej Curtis Circulation Company, czołowy dystrybutor prasy, posiada 50% rynku i zarządza siecią niezależnych hurtowników oraz sprzedażą prasy do największych sieci sprzedaży.

Lagardère Services jest również światowym liderem w dystrybucji prasy zagranicznej. Największą przewagę nad konkurencją daje grupie międzynarodowa obecność i możliwość świadczenia wydawcom usług na miarę ich indywidualnych potrzeb. Zdecentralizowana struktura grupy umożliwia łatwe przystosowanie się do lokalnych rynków i pozostawia duże pole dla inicjatywy lokalnych spółek.

Znakomitym przykładem synergii pomiędzy spółkami grupy jest rynek węgierski, gdzie Lapker - dystrybutor prasy, Lapker Kisker - sieć sprzedaży detalicznej i Hungaropress - importer i eksporter tytułów zagranicznej ściśle ze sobą współpracują.

Copyright © - Lagardere Travel Retail sp. z o.o.